fbpx

„Nasza miłość do fotografii nie może się z niczym równać. Głęboko doceniamy chęć fotografa do rejestrowania i ekspresji – jego pasję. Rozumiemy potrzebę uchwycenia momentu, w którym rodzi się wyjątkowe dzieło sztuki” – SIGMA Corporation.

 

SIGMA CORPORATION to firma rodzinna założona przez Japończyka Michihiro Yamaki w 1961 roku. Nazwa firmy pochodzi od greckiej litery „S”, używanej m.in. w matematyce do oznaczania sumy. Doskonale określa koncept działania firmy. SIGMA wierzy, że jej produkty reprezentują połączenie zaawansowanej technologii, doświadczenia i wiedzy każdego jej pracownika. Od 1961 roku SIGMA Corporation dążyła do osiągnięcia jednego prostego celu, chciała  stworzyć i rozwinąć technologię umożliwiającą osiągnięcie doskonałego obrazu. To zobowiązanie, które postawiono pierwszego dnia powstania firmy jest widoczne w procesie projektowania, produkcji, marketingu, sprzedaży i serwisu produktów tej marki. SIGMA Corporation to największy na świecie, niezależny producent obiektywów kompatybilnych m.in. z aparatami Canon, Nikon, Sony, Olympus i Pentax.

Globalna wizja marki SIGMA ogłoszona w 2012 r. wprowadziła obiektywy na nowy poziom jakości. Przyjęta, prosta strategia identyfikacji produktów, od tego momentu ułatwia użytkownikom ocenę, jakich obiektywów poszukują. Bazując na tym pomyśle, podzielono wszystkie obiektywy na trzy linie produktowe, z których każda jest scharakteryzowana wyraźnie zdefiniowaną koncepcją. Od tej pory każdy nowy obiektyw przypisywany jest do jednej z linii – Contemporary, Art albo Sports. System ten ma ułatwić użytkownikom dostęp do obiektywów, których poszukują i które dadzą im pełną satysfakcję. W ofercie marki SIGMA można znaleźć bogaty wybór profesjonalnych obiektywów, lustrzankę cyfrową Sigma SD14,  aparat kompaktowy z matrycą lustrzanki DP1, lampy błyskowe i filtry. W ostatnim czasie do oferty dołączyły także obiektywy SIGMA CINE przeznaczone do profesjonalnych produkcji filmowych.

Firma ma siedzibę w Japonii, a biura są strategicznie zlokalizowane w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Posiada własną, nowoczesną fabrykę w Aizu, skoncentrowaną na współdziałaniu produkcji, sprzedaży i technologii. Struktura komunikacji angażuje wszystkich pracowników, co daje większą swobodę projektową i wyższą jakość produktów. Wszystkie czynności wykonywane są na miejscu, nawet takie jak szlifowanie soczewek, produkcja śrubek czy montaż elementów. Firma zakłada, że do stworzenia doskonałego obiektywu, niezbędne są trzy rzeczy. Pierwsza z nich to dobry projekt, druga – precyzyjny proces produkcyjny, a trzecia – kontrola.

Z biegiem lat marka SIGMA zyskała renomę w produkcji wysokiej jakości urządzeń fotograficznych. Jej produkty są wysoko oceniane zarówno przez Klientów, jak i prasę fotograficzną. A nieustanny powrót użytkowników do produktów z bogatej oferty świadczy o tym, że warto im zaufać.

www.sigma-foto.pl

www.sigma-global.com

PRODUKTY

BIURO PRASOWE

Skip to content