fbpx

MARUMI Optical to firma, która od ponad 60 lat skupia się na ulepszaniu i wytwarzaniu filtrów do aparatów fotograficznych. Filtry MARUMI to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających miłośników fotografii i zaawansowanych technologii. Celem MARUMI jest tworzenie najwyższej klasy produktów, których użytkowanie przyniesie dużo radości i satysfakcji.

„W naszej firmie dbamy o naturę i środowisko pracy, tworząc biznes odpowiedzialny społecznie“ – Marumi.

Marumi Optical to japońskie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1952 roku i jest producentem filtrów fotograficznych od ponad 60 lat. W roku 2003 powstała seria DHG (Digital High Grade) dla lustrzanek jednoobiektywowych. W 2013 roku pojawiła się najbardziej zaawansowana linia EXUS pozwalająca na uzyskanie wysokiej rozdzielczości i doskonałych kolorów. Za sukces firmy Marumi są odpowiedzialni najlepsi inżynierowie, którzy przekazują swoje doświadczenie kolejnym pokoleniom.

Fabryka Nagano leży w Alpach Japońskich. Korzystne, czyste środowisko naturalne pozytywnie wpływa na rozwój branży technologicznej. W bliskim otoczeniu fabryki Marumi znajdują się firmy, które dostarczają precyzyjny sprzęt wykorzystywany przy produkcji filtrów. Wszelkie działania są oparte na autorskim, zintegrowanym systemie badań, rozwoju, produkcji i kontroli jakości. Dzięki pracy najlepszych inżynierów, Marumi wytwarza najwyższej klasy produkty przy jednoczesnym dbaniu o środowisko – przestrzegana jest norma ISO 14001.

Japoński koncern Marumi Optical to czołowy producent filtrów i akcesoriów na rynku fotograficznym. Ponad 60 lat doświadczenia i rozwoju w tej dziedzinie pozwoliły Marumi na stworzenie wysokiej klasy filtrów dla najbardziej wymagających użytkowników. Firma posiada swoją siedzibę w Tokio i fabrykę w Nagano, co ma znaczny wpływ na jakość dostarczanych produktów i pozycjonuje je w samej czołówce producentów filtrów.

Filtry UV

chronią przed kurzem, zadrapaniami i wilgocią, jest to produkt idealny dla fotografów pejzażystów.

Filtry FIT + SLIM

zapewniają ochronę przed zadrapaniami, plamami nawet w ekstremalnych warunkach, filtry Marumi chronią twój obiektyw i umożliwiają wykonanie doskonałych zdjęć.

Filtry Protect

niezbędne podczas fotografowania nawet w ekstremalnych warunkach. Chronią twój obiektyw przed zadrapaniami, plamami i umożliwiają wykonanie doskonałych zdjęć. Idealne do obiektywów szerokokątnych.

Filtry Polaryzacyjne

pozwalają całkowicie lub w pewnym stopniu wyeliminować odbicia od powierzchni wody, szkła czy innych powierzchni niemetalicznych. Wzmagają intensywność kolorów, zwiększają kontrastowość zdjęcia. Filtry polaryzacyjne są niezastąpione szczególnie wtedy gdy chcemy uwypuklić białe chmury na tle błękitnego nieba, zrobić zdjęcie przez szybę czy też uchwycić taflę wody.

Filtry Kwadratowe

wysokiej klasy, filtry redukujące dopływ światła do matrycy bez wpływu na balans kolorów. Innowacyjny system magnetycznego mocowania zapewnia wyjątkowo komfortowe i szybkie użytkowanie kwadratowych filtrów szarych oraz płynną regulację poziomu gradientu. Przykładasz i działasz – bez czasochłonnego przykręcania znanego z konwencjonalnych rozwiązań. Dodatkowe powłoki hydrofobowe sprawiają, że woda nagromadzona na powierzchni nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople, a zastosowanie nowej powłoki ASC (Anti-static Coating) sprawia, że brud i kurz nie osadza się na powierzchni filtra.

KATALOG PRODUKTÓW

BIURO PRASOWE

Skip to content