fbpx

Kategorie

Udostępnij

Idealny prezent dla fotografa – czy taki istnieje?

Już niedługo krajobraz się zabieli, a opuszki palców będą szczypać z zimna, oznacza to tylko jedno – idzie zima, a wraz z nią kolejny raz pojawia się pytanie: „Jaki prezent dla naszego fotografa będzie najlepszy?” Niezależnie od tego, jak bardzo bliska jest nam dana osoba, to chcemy, żeby była zadowolona z tego, co od nas otrzyma. Ale czy istnieje idealny prezent dla fotografa?

Odpowiedź nie jest prosta. Każdy fotograf ma sprecyzowane oczekiwania wobec swojego sprzętu i nie konsultując tego z nim możemy wybrać po prostu źle, a przecież chcemy żeby była to niespodzianka, w dodatku trafiona.

Na szczęście istnieją akcesoria fotograficzne, które mogą stać się tym idealnym prezentem. Fotograf potrzebuje plecaka lub torby, w której będzie przenosił swój aparat, statywu, który da mu idealny kadr, filtrów fotograficznych, które oddadzą piękno fotografowanych kadrów i energii, która pozwoli mu oddawać się swojej pasji bez chwili przerwy. Z pewnością każdy fotograf marzy o dodatkowych akcesoriach. Dlatego mamy kilka propozycji na taki idealny prezent.

Filtry fotograficzne

To, czego nie może zabraknąć w torbie fotografa to filtr fotograficzny. Głównym zadaniem filtra jest oczywiście ochrona obiektywu przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale też wodą, pyłem i odciskami palców. Ponadto filtry poprawiają kontrast i kolorystykę zdjęcia. Żeby wybrać odpowiedni filtr trzeba jednak poznać średnicę obiektywu, którego używa nasz fotograf. Jeśli mamy już tę informację pozostaje tylko zdecydować, który wybierzemy na prezent. Marka Marumi ma w swojej ofercie filtry z serii SUPER DHG i EXUS SOLID, które spełnią wszystkie oczekiwania, zapewnią wspomnianą wcześniej ochronę i oddadzą piękno fotografowanego obiektu. Będzie to idealne dopełnienie plecaka fotografa.

Statywy fotograficzne

Jeśli szukasz idealnego prezentu dla fotografa krajobrazu, Twój wybór musi paść na statyw fotograficzny. Jest to narzędzie niezbędne, gdy trzeba ustabilizować kadr. Ogromną zaletą statywu jest to, że pozwala robić ostre zdjęcia, w każdej sytuacji, nawet na nierównym podłożu. Nogi statywu wykonane są zazwyczaj z lekkich, teleskopowych rurek, a głowica pozwala w optymalny sposób przymocować aparat. Na rynku jest wiele modeli i rozmiarów statywów. Marki Vanguard i Slik mają w swojej ofercie różne rodzaje statywów, warto im się przyjrzeć i rozważyć kilka opcji przed zakupem.

Energia dla fotografa

To, czego często brakuje fotografowi podczas wypadów na zdjęcia to energia. Przed wyjściem sprawdza, czy ma wszystkie akcesoria, jeśli są to rusza w drogę i nagle podczas próby uchwycenia cudownego kadru bateria aparatu pada. Co wtedy? Na pewno nie zapomni o tym, że został obdarowany sprzętem, który szybko i bezpiecznie naładuje tę baterię i będzie mógł wrócić do swojego ulubionego zajęcia. Marka Xtorm ma szeroką ofertę Power Banków i adapterów do ładowania, nie tylko smartfonów czy laptopów, ale właśnie sprzętu fotograficznego. Dodatkowo urządzenia te są niewielkich rozmiarów, więc fotograf może je wrzucić do swojego ekwipunku i nadal będzie miał miejsce na akcesoria fotograficzne.

Plecaki i torby fotograficzne

Wszystkie akcesoria muszę mieć też swoje miejsce podczas podróży, dlatego idealnym prezentem może okazać się plecak lub torba fotograficzna. Warto określić czy nasz fotograf jeździ w długie podróże poza miasto, czy może wychodzi na krótkie spacery po mieście, z aparatem w ręku? Przy dłuższych wypadach z pewnością bardziej sprawdzi się plecak – na rynku są różne modele, kolory, rozmiary. Warto zwrócić uwagę na te marki F-Stop. Posiadają one wymienne, wewnętrzne wkłady, dzięki którym każdy może dopasować wnętrze plecaka do swoich potrzeb. Na krótsze wyjścia zdecydowanie polecamy torby fotograficzne, które dużo bardziej sprawdzą się podczas spaceru, gdy trzeba szybko wyciągnąć aparat lub jakieś akcesorium. Marka Vanguard ma w swojej ofercie kilka modeli, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla fotografa.

Wszystkie propozycje zebraliśmy pod poniższymi linkami:

https://bit.ly/prezent_dla_fotografa_1

https://bit.ly/prezent_dla_fotografa_2

Zainspiruj się i spraw idealny prezent swojemu fotografowi!

Sprawdź gdzie kupić: https://bit.ly/gdziekupicprezent

__________

Tekst: Patrycja Gala
Zdjęcia: Iwona Weiss | IG @iwonaweissphotography | FB iwonaweissphotography

Skip to content